KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
10 km tiejuoksu32:58 Toni Valido
Moukari (7,26 kg)68.50 Roope Auvinen
Naiset
Moukari (4,0 kg)44.98 Emma Uosukainen
Miehet 19
10 km tiejuoksu37:40 Aleksanteri Sihvonen
Kuula (6,0 kg)11.54 Kaius Kaleva
Naiset 19
Moukari (4,0 kg)44.98 Emma Uosukainen
Naiset 17
Kuula (3,0 kg)10.02 Aino Ikäheimo
Moukari (3,0 kg)44.62 Tyyne Laukkanen
Tytöt 14
Kuula (3,0 kg)10.02 Aino Ikäheimo
Moukari (3,0 kg)42.46 Aino Ikäheimo
Pojat 13
Kuula (3,0 kg)8.22 Aapo Vanhanen
Moukari (3,0 kg)36.00 Aarni Ikäheimo
Tytöt 13
Kuula (2,5 kg)10.39 Natalie Saarinen
Moukari (2,5 kg)27.38 Natalie Saarinen

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.84 Willem Kajander
200 m21.62 Tuukka Huuskola
400 m 50.25 Niklas Björkenheim
400 m yp. 50.18 Niklas Björkenheim
800 m1:55.60 Panu Jantunen
1500 m 4:28.20 Eino Haase
1500 m yp. 4:10.80 Jussi Karkkulainen
3000 m 9:39.21 Mikkel Knif
3000 m yp. 8:37.57 Konsta Hämäläinen
60 m aidat (106,7 cm) 8.01 Viktor Kantele
Korkeus1.95 Mauri Kaattari
Seiväs5.41 Mikko Paavola
Pituus6.89 Leo Uusimäki
Kolmiloikka14.23 Janne Harju
Kuula (7,26 kg)16.83 Panu Tirkkonen
Naiset
60 m 7.51 Taika Koilahti
200 m24.69 Eveliina Määttänen
400 m 55.85 Eveliina Määttänen
800 m2:13.90 Kirsi Pekkanen
1500 m 4:45.09 Sofie Lövdahl
1500 m yp. 4:43.51 Maria Murtorinne-Taskinen
3000 m11:29.21 Pia Pohjola
3000 m yp.10:03.60 Anne-Marika Partanen
60 m aidat (84 cm) 8.03 Matilda Bogdanoff
Korkeus1.83 Heta Tuuri
Seiväs4.07 Saga Andersson
Pituus6.00 Anne-Mari Lehtiö
Kolmiloikka12.98 Emma Pullola
Kuula (4,0 kg)14.54 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)44.77 Sanni Kuparinen
Keihäs (600 g)33.29 Venla Pirinen
Viisiottelu (4,0 kg)2183 Henna Jalovaara
Miehet 19
60 m 7.04 Arttu Peltola
200 m22.32 Lassi Kaukonen
400 m 50.25 Niklas Björkenheim
400 m yp. 50.18 Niklas Björkenheim
800 m2:02.57 Markus Serenius
800 m yp.1:58.68 Roni Tirkkonen
1500 m 4:28.20 Eino Haase
1500 m yp. 4:23.26 Ilmari Lehmus
3000 m10:44.08 Joona Rissanen
3000 m yp. 8:58.90 Samuel Auvinen
60 m aidat (100 cm) 7.86 Eero Ilomäki
Korkeus1.79 Jere Nyström
Seiväs4.90 Juho Alasaari
Pituus6.79 Otto Pulkkinen
Kolmiloikka13.52 Jimi Huuho
Kuula (6,0 kg)14.05 Antti Pränni
Kiekko (1,75 kg)41.26 Johannes Kiviranta
Naiset 19
60 m 7.52 Johanna Kylmänen
200 m24.77 Anna Pursiainen
400 m 59.38 Riina Heikkonen
800 m2:20.66 Teresa Perttilä
800 m yp.2:19.57 Venla Virrantuomi
1500 m 5:20.06 Emilia Tala
1500 m yp. 5:04.05 Veera Helkama
60 m aidat (84 cm) 8.57 Saga Vanninen
Korkeus1.70 Tuuli Järvinen
Seiväs3.92 Kiia Jullenmaa
Pituus5.85 Neea Käyhkö
Kolmiloikka12.05 Milla Pirkkalainen
Kuula (4,0 kg)14.54 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)44.77 Sanni Kuparinen
Miehet 17
60 m 7.15 Niko Kangasoja
300 m37.73 Matias Tulokas
300 m yp.37.23 Niko Kangasoja
800 m2:02.57 Markus Serenius
800 m yp.2:01.35 Antti Juvonen
1500 m 4:30.42 Martti Majuri
1500 m yp. 4:23.26 Ilmari Lehmus
60 m aidat (91,4 cm) 8.32 Eemil Porvari
Korkeus1.79 Jere Nyström
Seiväs4.90 Juho Alasaari
Pituus6.55 Sisu Mikkilä
Kolmiloikka12.77 Miro Tanninen
Kuula (5,0 kg)16.96 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)46.50 Miika Lahtonen
3000 m kävely17:30.60ot Jussi Raudaskoski
Naiset 17
60 m 7.54 Anna Pursiainen
300 m40.75 Vivian Tran
300 m yp.40.49 Laura Loponen
800 m2:20.66 Teresa Perttilä
800 m yp.2:19.57 Venla Virrantuomi
1500 m 5:20.06 Emilia Tala
1500 m yp. 5:04.05 Veera Helkama
60 m aidat (76,2 cm) 8.75 Iina Holopainen
Korkeus1.70 Tuuli Järvinen
Seiväs3.65 Emma Rovasalo
Pituus5.39 Meeri Elomaa
Kolmiloikka11.16 Siiri Nyyssönen
Kuula (3,0 kg)14.34 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)43.91 Enni Aula
Pojat 15
60 m 7.43 Oliver Öhman
300 m39.48 Eetu Rantala
800 m2:31.26 Samuel Puustinen
800 m yp.2:09.26 Kristian Hautakoski
60 m aidat (84 cm) 8.17 Kasperi Vehmaa
Korkeus1.75 Santeri Haapamäki
Seiväs4.00 Petteri Tuomaala
Pituus6.43 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka11.49 Aatu Hartikainen
Kuula (4,0 kg)14.51 Aapo Kalajoki
Tytöt 15
60 m 7.80 Aino Vuorjoki
300 m40.75 Vivian Tran
800 m2:20.66 Teresa Perttilä
60 m aidat (76,2 cm) 9.01 Jenna Vakkilainen
Korkeus1.70 Tuuli Järvinen
Seiväs3.61 Tuuli Järvinen
Pituus5.30 Jenna Vakkilainen
Kolmiloikka11.02 Minja Kurtti
Kuula (3,0 kg)13.03 Minttu Laurila
Pojat 14
60 m 7.74 Lauri Weckström
300 m40.51 Lauri Weckström
800 m2:19.03 Tino Knuutila
800 m yp.2:05.07 Joonas Kumpulainen
2000 m yp. 6:52.96 Iisakki Siira
60 m aidat (84 cm) 9.33 Jesse Riissanen
Korkeus1.64 Tumi Siranko
Seiväs2.90 Olavi Halonen
Pituus5.45 Topi Parviainen
Kolmiloikka11.35 Tumi Siranko
Kuula (4,0 kg)16.24 Aatu Kangasniemi
3000 m kävely17:30.60ot Jussi Raudaskoski
Tytöt 14
60 m 7.92 Elmiina Siikala
300 m42.15 Emmi Savenius
800 m2:28.28 Chantelle Peter
800 m yp.2:19.57 Venla Virrantuomi
60 m aidat (76,2 cm) 9.22 Mila Heikkonen
Korkeus1.56 Milja Mäkiranta
Seiväs3.17 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.09 Emmi Savenius
Kolmiloikka10.82 Silja Saarinen
Kuula (3,0 kg)14.34 Ella Mäntylä
Pojat 13
60 m 8.14 Max Sjöström
1000 m3:06.96 Joni Haapamäki
60 m aidat (76,2 cm) 9.88 Jesse Kettunen
Korkeus1.46 Aarne Kalela
1.46 Ville Keronen
Seiväs3.00 Olavi Kiiski
Pituus4.90 Atte Salminen
Kolmiloikka10.46 Otso Nyyssönen
Kuula (3,0 kg)14.49 Onni Kukkonen
Tytöt 13
60 m 8.28 Anniina Piipponen
1000 m3:20.26 Taimi Vallinoja
1000 m yp.3:05.20 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm)10.15 Adriana Kalymialaris
9.68 Erika Juselius
Korkeus1.53 Erika Juselius
Seiväs2.60 Sointu Oinas
2.60 Alisa Miettinen
Pituus5.12 Iida Kastarinen
Kolmiloikka10.11 Adriana Kalymialaris
Kuula (2,5 kg)12.21 Roosa Haanpää
2000 m kävely11:14.40 Matilda Pennanen
Pojat 12
60 m 8.55 Verneri Marttila
1000 m3:06.50 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm)10.66 Abdulrahman Imoro
11.27 Renne Kankkunen
Korkeus1.52 Viljami Launonen
Seiväs2.50 Onni Hirsivaara
Pituus4.54 Joona Viitala
Kolmiloikka9.30 Olli Huttunen
Kuula (3,0 kg)10.34 Tuomas Mäkelä
2000 m kävely10:53.01ot Niilo Raudaskoski
Tytöt 12
60 m 8.60 Kristiina Tamski
1000 m3:25.27 Iida Vähätalo
1000 m yp.3:24.93 Henni Piirainen
60 m aidat (76,2 cm)10.54 Emma Juntunen
10.84 Vilma Koski
Korkeus1.46 Ruth Toivola
Seiväs2.70 Klaara Kivistö
Pituus4.63 Vilma Luontila
Kolmiloikka9.42 Aino-Maria Valkola
Kuula (2,5 kg)9.05 Vilma Koski
Pojat 11
60 m 8.76 Llyod Ojo
1000 m3:14.81 Anton Pennanen
60 m aidat (60 cm)10.51 Onni Erkkilä
Korkeus1.43 Asseri Jestoi
Seiväs2.55 Voitto Virjonen
Pituus
(ponn.alue)
4.71 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.27 Aaron Adun
Kuula (2,5 kg)11.16 Eeli Holappa
1000 m kävely 5:19.39 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.69 Tuuli Kämäräinen
1000 m3:35.62 Ella Räisänen
1000 m yp.3:31.10 Noora Hukka
60 m aidat (60 cm)10.76 Pihla Hyyppä
Korkeus1.35 Venla Murto
Seiväs2.15 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.27 Sara Söderman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.91 Iida Perttula
Kuula (2,0 kg)9.75 Helmi Äärelä
Kuula (2,5 kg)7.53 Martta Mattila
1000 m kävely 7:15.91 Ella Roimela
Pojat 10
60 m 8.87 Toivo Takanen
1000 m3:29.86 Elias Åkerlund
60 m aidat (60 cm)10.79 Toivo Takanen
Korkeus1.31 Samuel Adun
Seiväs2.30 Samu Tulasalo
2.30 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.45 Toivo Takanen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.62 Toivo Takanen
Kuula (2,5 kg)8.16 Volmari Paananen
Tytöt 10
60 m 8.69 Alisa Launonen
1000 m3:47.89 Ella Mettälä
1000 m yp.3:40.44 Iina Kause
60 m aidat (60 cm)11.11 Julia Suolaniemi
Korkeus1.30 Minja Penttilä
Seiväs1.36 Helvi Pulkkinen
Pituus
(ponn.alue)
4.86 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.16 Helmi Siitonen
Kuula (2,0 kg)8.66 Senja Kärhä
1000 m kävely 6:16.74 Venla Vienola
Pojat 9
40 m 6.73 Eemeli Haikio
1000 m3:53.47 Julius Syrjälä
1000 m yp.3:45.57 Santtu Piitulainen
Korkeus1.10 Robin Knutar
Pituus
(ponn.alue)
3.75 Eemeli Haikio
Kuula (2,0 kg)9.81 Aapo Holappa
600 m kävely5:30.54 Xander Wikman
Tytöt 9
40 m 6.61 Pinja Luontila
1000 m4:05.60 Fanni Virtanen
1000 m yp.4:03.79 Hilma Parkkinen
Korkeus1.15 Jasmiina Kärkkäinen
Pituus
(ponn.alue)
3.87 Taika Huttunen
Kuula (2,0 kg)5.58 Pinja Luontila

Tilastopajacupin pisteet 2019

Pojat, 13-vuotiaat

- pisteisiin huomioidaan neljä parasta lajia

1Riku Naula TuUL2329
HT38.90608
DT39.47602
DT38.04576
HT34.95543
6008.70454
6008.76439
15021.42372
JT29.98356
2Alvar Itämeri TuUL2196
6008.24591
6008.31567
30043.62520
20026.81518
15020.11496
20027.54460
10013.47458
3Eemil Siuko PunkalKu2172
6008.18612
6008.24591
6008.34557
LJ4.73412
LJ4.70406
LJ4.53370
4Eero Sormunen HKV2128
60H09.78652
6008.47517
JT39.80501
SP9.74458
6008.74444
LJ4.81430
TJ9.99424
LJ4.78423
LJ4.77421
5Artturi Gauffin KaarUra 2101
HT40.01626
HT32.98511
SP10.15482
HT31.21482
DT31.88466
SP9.73458
DT27.00381
6Tomi Kuusisto TuUL2095
HT37.27581
HT34.29533
DT35.34527
JT36.71454
JT35.48436
JT35.23432
SP9.06419
6008.91404
15021.35378
6009.12360
7Eino Sormunen HKV2037
LJ5.24532
6008.50508
6008.51505
TJ10.58492
LJ4.91453
LJ4.91453
SP8.80404
8Jesse Kettunen LänsiUU1982
60H09.79649
6008.42532
20027.55459
LJ4.39342
LJ4.34332
9Luukas Lehtinen LapSa1947
60H10.40533
8002:24.85479
TJ10.38468
6008.65467
30044.76467
6008.69456
200H33.36452
LJ4.77421
LJ4.77421
20028.10420
10003:14.44419
SP8.88408
15021.01407
6008.91404
10014.03377
10Niklas Piirainen TampPy 1884
60H09.47724
TJ10.56490
TJ10.16443
8002:53.49227
11Aleksi Ahlfors RaumU1774
10003:07.20489
10003:08.00481
8002:26.47457
6009.19347
LJ4.19304
12Hannu Sjöblom LoimLei1759
10003:07.59485
10003:08.88472
8002:27.70442
HJ1.38360
PV2.10233
13Julius Antola TuUL1654
6008.83422
6008.85418
60H11.24412
6008.92402
6008.93400
15021.14395
20028.90371
JT26.45305
LJ4.17300
JT25.02285
14Aatu Kukkonen TuUL1555
JT35.79441
JT32.59393
6009.11362
SP8.01359
DT24.79344
6009.26334
LJ4.02274
TJ8.40270
15Lauri Kurkela KaarUra1529
SP8.98414
DT26.81378
HT24.27370
JT30.79367
DT25.48356
HT22.63343
DT24.62341
16Kasperi Puhakka NaantLöy1519
SP11.11540
6008.45523
JT36.84456
17Jesse Poussa TuUL1464
SP8.62393
SP8.11364
SP7.92354
DT25.36353
60H12.00332
60H12.24311
15022.79280
6009.62277
JT22.79255
LJ3.73226
TJ7.83224
20032.61215
8002:57.45207
10003:52.89198
18Wictor Werner IFRaseb1432
HT24.46373
SP8.15367
HT23.36355
SP7.62337
DT21.50289
DT20.46272
DT19.67259
19Lenni Majasuo TuUL1429
JT30.98370
JT30.80367
60H11.83348
6009.21344
60H11.95336
6009.26334
JT27.46320
6009.49296
LJ4.04277
TJ7.82223
LJ3.69220
PV1.76162
20Niklas Välilä MaarMa1309
JT32.75396
DT25.94363
LJ4.04277
TJ8.44273
TJ8.29260
LJ3.74228
21Sulo Mellanen TuUL1252
15021.41373
60H12.26309
TJ8.83307
TJ8.32263
PV1.76162
PV1.65142
22Niklas Tamminen TuUL1238
6009.21344
6009.30327
6009.47300
15023.03267
LJ3.85245
JT20.64226
LJ3.58204
23Viljam Nylund ÅIFK1228
6008.12634
6008.23594
24Felix Kandolin TuUL1226
HJ1.40376
60H12.04328
20030.76280
LJ3.83242
PV1.86182
25Lauri Kylmäpuro HKV1221
60H09.39744
20027.31477
26Otso Luodeslampi LempKiYU1168
HT38.65604
6008.32564
27Miro Mattila LiedPa1100
10003:29.69307
8002:43.91288
10003:33.20286
15024.03219
28Severi Laine LauttLu1096
JT26.20302
HJ1.26273
DT20.01265
60H12.97256
HJ1.22248
29René-Peter Vuorio MaarMa1080
10003:07.60485
HJ1.32315
DT20.94280
30Niilo Laukkanen TammRy994
SP8.94412
JT29.88354
20032.18228
31Arttu Carne TuUL954
HJ1.22248
60H13.15244
TJ7.96234
60H13.42228
TJ7.73216
HJ1.15206
8002:58.60201
TJ7.49199
6010.32195
LJ3.29164
32Eerik Lehtinen LauttLu951
SP10.50503
JT36.30448
33Aron Engström ÅIFK930
6008.94397
LJ4.04277
10003:39.03256
34Martti Wallenius KiukKi894
30046.14412
TJ8.68294
JT17.81188
35Theo Gullberg VasaIS860
JT26.23302
6009.54289
10003:36.40269
36Elias Hyytiä LaitJy828
PV2.32285
JT24.83283
HJ1.24260
37Henri Aava MaarMa824
SP9.35435
60H11.44389
38Joonas Kumpulainen OrimJy823
8002:06.76823
39Matias Nyman TuUL817
60H13.64216
60H13.94201
6010.27200
6010.27200
TJ6.99165
LJ3.14145
10004:14.26136
40Max Sjöström IFRaseb799
6008.67462
HJ1.35337
41Eemil Aaltonen TuUL794
6008.88411
6009.01383
42Konsta Vuorela JyväskKU711
40065.24392
15022.15319
43Elmo Kuorilehto RaisKu706
JT23.17260
PV2.15244
PV1.96202
44Nooa Laitinen KaarUra662
JT34.05415
8002:50.09247
45Konsta Manninen LahdA617
8002:16.10617
46Jens-Aarne Kero IFRaseb567
30049.46307
20031.27260
47Otto Altimir TurWei 540
JT24.37276
JT23.50264
48Melvin Sandberg ÅIFK529
10003:36.87267
8002:47.69262
49Veikko Koski PorinYU494
JT39.37494
50Tatu Parpo KaarUra 493
DT33.41493
51Veikko Paana NaantLöy486
6008.58486
52Jonne Mourujärvi NurmijYU440
10003:12.10440
53Elias Hietanen RiihimKi409
SP8.90409
54Aku Nyyssönen TurWei 408
6008.89408
55Niko Kaunisto NaantLöy362
6009.11362
56Onni Suni NaantLöy361
HT23.72361
57Arttu Viljanen ToijVau344
15024.01220
PV1.55124
58Eero Vuorinen PiikkKe343
SP7.73343
59Joni Seppänen KalVa320
PV2.46320
60Jasper Ketoniemi NaantLöy 315
HJ1.32315
61Edwin Itämeri TuUL262
10003:37.77262
62Alexander Broman VasaIS 218
6010.10218
63Luka Hallenberg NaantLöy197
JT18.48197
64Tuomas Ankelo KalVa 193
10003:54.46193