KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.28 Samuli Samuelsson
200 m20.90 Tuukka Huuskola
400 m 47.85 Tommi Mäkinen
800 m1:47.87 Joonas Rinne
1500 m 3:38.88 Topi Raitanen
3000 m 7:52.89 Topi Raitanen
5000 m14:13.52 Topi Raitanen
10000 m29:38.42 Jaakko Piesanen
10 km tiejuoksu29:48 Jarkko Järvenpää
Puolimaraton1:06:10 Jarkko Järvenpää
Maraton2:19:49 Jaakko Nieminen
3000 m esteet 8:16.57 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.70 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 50.50 Oskari Mörö
Korkeus2.21 Daniel Kosonen
2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.52 Tommi Holttinen
Pituus8.27 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.59 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.74 Arttu Kangas
Kiekko (2,0 kg)58.38 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)79.05 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)82.20 Lassi Etelätalo
Kymmenottelu (7,26 kg)7415 Leo Uusimäki
20 km kävely1:38:13 Jaakko Määttänen
30 km kävely2:28:08 Matias Korpela
Naiset
100 m11.45 Lotta Kemppinen
200 m23.56 Lotta Kemppinen
400 m 53.42 Mette Baas
800 m2:01.60 Sara Kuivisto
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:34.37 Janica Rauma
5000 m16:18.76 Annemari Kiekara
10000 m33:54.74 Annemari Kiekara
Puolimaraton1:12:46 Camilla Richardsson
Maraton2:42:43 Laura Manninen
3000 m esteet10:15.39 Janica Rauma
100 m aidat (84 cm)12.76 Annimari Korte
400 m aidat (76,2 cm) 58.48 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.60 Wilma Murto
Pituus6.56 Senni Salminen
Kolmiloikka14.30 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)17.01 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)59.52 Salla Sipponen
Moukari (4,0 kg)72.12 Krista Tervo
Keihäs (600 g)60.43 Heidi Nokelainen
Seitsenottelu (4,0 kg)6074 Maria Huntington
20 km kävely1:38:15 Anniina Kivimäki
Miehet 19
100 m10.60 Eino Vuori
200 m21.42 Niilo Mustalahti
400 m 48.28 Benjamin Lee
800 m1:50.20 Benjamin Lee
1500 m 3:46.08 Eemil Helander
3000 m 8:14.84 Eemil Helander
5000 m14:22.68 Eemil Helander
10 km tiejuoksu32:47 Tuure Haapanen
3000 m esteet 8:58.70 Eemil Helander
110 m aidat (100 cm)14.21 Alexander Björkgren
400 m aidat (91,4 cm) 53.91 Tomi Laakso
Korkeus2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus7.48 Otto Pulkkinen
Kolmiloikka15.30 Aapo Karvinen
Kuula (6,0 kg)17.21 Eero Virtanen
Kiekko (1,75 kg)58.95 Antti Pränni
Moukari (6,0 kg)72.32 Oskari Lahtinen
Keihäs (800 g)78.42 Topias Laine
Kymmenottelu (6,0 kg)6577 Aleksi Savolainen
5000 m kävely21:29.42 Lauri Joukas
10 km kävely44:58 Jerry Jokinen
Naiset 19
100 m11.82 Johanna Kylmänen
200 m24.32 Johanna Kylmänen
400 m 55.34 Aada Aho
55.34 Heidi Salminen
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
5000 m17:20.16 Pinja Kotinurmi
10 km tiejuoksu37:52 Melina Lahdenperä
3000 m esteet10:27.15 Alisa Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.81 Saga Vanninen
400 m aidat (76,2 cm) 58.71 Aada Aho
Korkeus1.87 Jessica Kähärä
Seiväs4.00 Essi Melender
Pituus6.06 Neea Käyhkö
Kolmiloikka12.92 Jessica Kähärä
Kuula (4,0 kg)15.38 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (4,0 kg)71.34 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)57.91 Julia Valtanen
Seitsenottelu (4,0 kg)5861 Saga Vanninen
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
10 km kävely52:51 Venla-Nora Nirkkonen
Miehet 17
100 m10.93 Valtteri Louko
200 m22.22 Valtteri Louko
22.22 Jarmo Eromäki
400 m 48.28 Benjamin Lee
800 m1:50.20 Benjamin Lee
1500 m 3:58.34 Benjamin Lee
3000 m 8:58.32 Aleksi Nokkanen
10 km tiejuoksu34:19 Ahmad Arash
110 m aidat (91,4 cm)13.83 Adrian Björkgren
400 m aidat (84 cm) 54.72 Sampo Väyrynen
Korkeus1.95 Oskari Henttinen
1.95 Teemu Laurikainen
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus7.19 Adrian Björkgren
Kolmiloikka13.99 Eelis Snåre
Kuula (5,0 kg)18.25 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)56.83 Miika Lahtonen
Moukari (5,0 kg)76.53 Max Lampinen
Keihäs (700 g)77.14 Eemil Porvari
Kymmenottelu (5,0 kg)7370 Eemil Porvari
5000 m kävely22:16.32 Sajan Irincheev
10 km kävely45:45 Sajan Irincheev
Naiset 17
100 m12.09 Aino Vuorjoki
200 m24.63 Aada Aho
400 m 55.34 Aada Aho
55.34 Heidi Salminen
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
10 km tiejuoksu38:19 Ilona Mononen
2000 m esteet 7:09.68 Vilma Pere
100 m aidat (76,2 cm)13.57 Saga Vanninen
400 m aidat (76,2 cm) 58.71 Aada Aho
Korkeus1.79 Saga Vanninen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.95 Saga Vanninen
Kolmiloikka12.31 Ilona Ruohola
Kuula (3,0 kg)16.13 Saga Vanninen
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (3,0 kg)63.00 Emmanuela Koomson
Keihäs (500 g)56.36 Emilia Karell
Seitsenottelu (3,0 kg)5374 Saga Vanninen
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
5 km kävely23:24 Heta Veikkola
Pojat 15
100 m11.29 Kasperi Vehmaa
300 m36.69 Antti Sainio
800 m2:00.82 Konsta Uuttera
2000 m 5:57.59 Erik Unger
1500 m esteet 4:37.44 Lauri Nokkala
100 m aidat (84 cm)13.10 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (76,2 cm)38.48 Antti Sainio
Korkeus1.80 Santeri Haapamäki
Seiväs4.01 Aatu Sihvonen
Pituus7.05 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka12.94 Santeri Haapamäki
Kuula (4,0 kg)17.63 Markus Salovaara
Kiekko (1,0 kg)56.48 Aapo Kalajoki
Moukari (4,0 kg)64.77 Reko Tuominen
Keihäs (600 g)64.62 Niko Mäki-Mustapää
Viisiottelu (4,0 kg)3932 Lassi Nalkki
3000 m kävely16:38.51 Samuel Marku
Tytöt 15
100 m12.09 Aino Vuorjoki
300 m39.95 Vivian Tran
800 m2:13.09 Saana Lappalainen
2000 m 6:26.78 Saana Lappalainen
1500 m esteet 5:09.62 Elma Hannikainen
80 m aidat (76,2 cm)11.13 Jenna Vakkilainen
300 m aidat (76,2 cm)42.91 Jenna Vakkilainen
Korkeus1.72 Tuuli Järvinen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.69 Meeri Riiali
Kolmiloikka11.73 Aino-Maria Ainasoja
Kuula (3,0 kg)14.89 Minttu Laurila
Kiekko (0,75 kg)50.64 Iiris Veijola
Moukari (3,0 kg)58.76 Ellen Uschanow
Keihäs (400 g)52.06 Veera Sauna-aho
Viisiottelu (3,0 kg)2806 Jenna Vakkilainen
3000 m kävely15:15.98 Aliisa Kiiski
Pojat 14
100 m11.87 Lauri Weckström
300 m38.13 Joonas Kumpulainen
800 m1:59.89 Joonas Kumpulainen
2000 m 6:05.13 Eetu Valtola
1500 m esteet 4:46.00 Hannu Sjöblom
100 m aidat (84 cm)14.57 Tumi Siranko
300 m aidat (76,2 cm)43.26 Lauri Kylmäpuro
Korkeus1.85 Aleksi Hilska
Seiväs3.91 Tommi Järvenpää
Pituus6.19 Aleksi Hilska
Kolmiloikka12.71 Manu Kankaanniemi
Kuula (4,0 kg)20.00 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,0 kg)60.74 Aatu Kangasniemi
Moukari (4,0 kg)74.76 Aatu Kangasniemi
Keihäs (600 g)71.21 Topi Parviainen
Viisiottelu (4,0 kg)3147 Aleksi Hilska
3000 m kävely17:18.28 Pekka Peltola
Tytöt 14
100 m12.46 Aada-Olivia Oksanen
300 m39.98 Emmi Savenius
800 m2:16.59 Venla Virrantuomi
2000 m 6:46.06 Venla Virrantuomi
1500 m esteet 5:12.60 Alisa Emaldynova
80 m aidat (76,2 cm)11.81 Mila Heikkonen
300 m aidat (76,2 cm)44.30 Mila Heikkonen
Korkeus1.66 Vilma Knutar
Seiväs3.30 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.43 Emmi Savenius
Kolmiloikka11.71 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)15.75 Ella Mäntylä
Kiekko (0,75 kg)41.72 Martta Laine
Moukari (3,0 kg)53.71 Vilma Härkönen
Keihäs (400 g)47.00 Aino Aalto
Viisiottelu (3,0 kg)2634 Mila Heikkonen
3000 m kävely16:56.67 Aino Anttila
Pojat 13
60 m 7.56 Benedict Seppälä
1000 m2:53.76 Valtteri Kinnunen
60 m aidat (76,2 cm) 9.14 Jesse Kettunen
200 m aidat (76,2 cm)30.43 Jesse Kettunen
Korkeus1.64 Aarne Kalela
Seiväs3.33 Vilho Haaksluoto
Pituus5.68 Benedict Seppälä
Kolmiloikka11.50 Otso Nyyssönen
Kuula (3,0 kg)17.10 Onni Kukkonen
Kiekko (0,75 kg)58.57 Onni Kukkonen
Moukari (3,0 kg)66.00 Onni Kukkonen
Keihäs (400 g)53.52 Roope Mäkipelto
Neliottelu (3,0 kg)1893 Jesse Kettunen
Viisiottelu (3,0 kg)2456 Vilho Haaksluoto
2000 m kävely10:34.83 Veikka Porkka
Tytöt 13
60 m 8.19 Linnea Hirvelä
1000 m2:55.85 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 9.19 Erika Juselius
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Enni Virjonen
Korkeus1.61 Ella Mikkola
Seiväs2.93 Venla Lehtinen
Pituus5.21 Venla Reunanen
Kolmiloikka10.74 Ella Mikkola
Kuula (2,5 kg)14.14 Pinja Kärhä
Kiekko (0,6 kg)48.20 Pinja Kärhä
Moukari (2,5 kg)55.67 Pinja Kärhä
Keihäs (400 g)43.40 Ella Kause
Neliottelu (2,5 kg)2076 Iida Kastarinen
Viisiottelu (2,5 kg)2360 Iida Kastarinen
2000 m kävely10:41.49 Anni Saarinen
Pojat 12
60 m 8.17 Nikola Bäck
1000 m2:59.97 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.87 Kaspian Lindholm
200 m aidat (76,2 cm)32.01 Lukas Brandt
Korkeus1.58 Niilo Pelli
1.58 Viljami Launonen
Seiväs2.90 Matias Tornberg
Pituus5.22 Nikola Bäck
Kolmiloikka10.50 Viljami Launonen
Kuula (3,0 kg)11.79 Jesse Kaipiainen
Kiekko (0,75 kg)39.84 Juho Taavila
Moukari (3,0 kg)42.56 Nooa Merimaa
Keihäs (400 g)44.25 Aleksi Pasanen
Neliottelu (3,0 kg)1703 Lukas Brandt
Viisiottelu (3,0 kg)2187 Abdulrahman Imoro
2000 m kävely12:53.66 Roope Kirjavainen
Tytöt 12
60 m 8.30 Vilma Koski
1000 m3:10.20 Olivia Puranen
60 m aidat (76,2 cm) 9.39 Vilma Koski
200 m aidat (76,2 cm)31.69 Emma-Siiri Juntunen
Korkeus1.56 Ruth Toivola
Seiväs2.90 Klaara Kivistö
Pituus4.94 Vilma Koski
Kolmiloikka10.50 Livia Kähtävä
Kuula (2,5 kg)11.40 Ruth Toivola
Kiekko (0,6 kg)38.16 Iitu Riekkinen
Moukari (2,5 kg)41.18 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)38.14 Ruth Toivola
Neliottelu (2,5 kg)1610 Laura Aho
Viisiottelu (2,5 kg)1906 Ruth Toivola
2000 m kävely11:25.24 Siiri Lindholm
Pojat 11
60 m 8.65 Llyod Ojo
1000 m3:10.46 Sisu Saarinen
60 m aidat (60 cm) 9.84 Jussi Wesanko
Korkeus1.50 Emil Appel
Seiväs2.80 Voitto Virjonen
Pituus
(ponn.alue)
4.85 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.25 Max Kostamo
Kuula (2,5 kg)13.11 Eeli Holappa
Kiekko (0,6 kg)37.29 Eeli Holappa
Moukari (2,5 kg)35.32 Jere Murto
Keihäs (400 g)54.04 Jere Murto
Kolmiottelu (2,5 kg)1247 Voitto Virjonen
Neliottelu (2,5 kg)1527 Emil Appel
1000 m kävely 5:02.95 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.49 Ida Pentinlehto
1000 m3:19.75 Venla Mennala
60 m aidat (60 cm)10.25 Peppi Soiluaho
Korkeus1.43 Essi Sahlström
1.43 Angelina Heinäheimo
1.43 Emilia Jauhiainen
Seiväs2.50 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.56 Sara Söderman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.15 Riina-Lotta Nalkki
Kuula (2,0 kg)11.60 Emilia Jauhiainen
Kiekko (0,6 kg)31.82 Isabella Tuulari
Moukari (2,5 kg)35.80 Hanna Siirilä
Keihäs (400 g)31.05 Liina Jälkö
Kolmiottelu (2,0 kg)1124 Helmi Äärelä
Neliottelu (2,0 kg)1425 Sara Honkakangas
1000 m kävely 5:38.25 Ellen Ellä
Pojat 10
60 m 8.52 Joona Suokko
1000 m3:16.60 Elias Åkerlund
60 m aidat (60 cm)10.23 Toivo Takanen
Korkeus1.37 Joa Härmä
Seiväs2.60 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.48 Eino Huhtaluhta
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.61 Eddie Wallin
Kuula (2,5 kg)9.12 Pentti Torvi
Kiekko (0,6 kg)32.32 Volmari Paananen
Moukari (2,5 kg)33.35 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)36.07 Volmari Paananen
Kolmiottelu (2,5 kg)1134 Toivo Takanen
Neliottelu (2,5 kg)1264 Aapo Ryynänen
1000 m kävely 6:04.0h Miikka Piipponen
Tytöt 10
60 m 8.60 Alisa Launonen
1000 m3:20.93 Senni Koski
60 m aidat (60 cm) 9.79 Alisa Launonen
Korkeus1.50 Alisa Launonen
Seiväs1.94 Sanni Peltola
Pituus
(ponn.alue)
4.85 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.25 Alisa Launonen
Kuula (2,0 kg)9.61 Iina Kause
Kiekko (0,6 kg)32.10 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)33.62 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)32.40 Alisa Launonen
Kolmiottelu (2,0 kg)1181 Alisa Launonen
Neliottelu (2,0 kg)1570 Alisa Launonen
1000 m kävely 5:39.81 Venla Vienola
Pojat 9
40 m 6.55 Eemeli Haikio
1000 m3:29.12 Kevin Niittyviita
Korkeus1.26 Olli Auranen
Seiväs1.93 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus
(ponn.alue)
4.10 Eevert Evijoki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
7.86 Paavo Hämäläinen
Kuula (2,0 kg)13.07 Aapo Holappa
Kiekko (0,6 kg)34.50 Aapo Holappa
Moukari (2,5 kg)29.17 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)29.15 Olli Auranen
Kolmiottelu (2,0 kg)853 Aapo Holappa
Neliottelu (2,0 kg)934 Olli Auranen
600 m kävely3:42.76 Oliver Viitanen
Tytöt 9
40 m 6.31 Taika Huttunen
1000 m3:36.61 Lumi-Kukka Saaranen
Korkeus1.21 Saara Torro
1.21 Pihla Heimo
Seiväs1.79 Ada Puhakka
Pituus
(ponn.alue)
4.02 Taika Huttunen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.16 Neea Haapio
Kuula (2,0 kg)7.27 Odelia Suutari
Kiekko (0,6 kg)21.77 Odelia Suutari
Moukari (2,5 kg)21.06 Mira Montonen
Keihäs (400 g)23.17 Hilla Kalliomäki
Kolmiottelu (2,0 kg)789 Edith Tuominen
Neliottelu (2,0 kg)930 Hilla Kalliomäki
600 m kävely3:08.41 Emmi Vankka

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.66 Samuli Samuelsson
200 m21.12 Samuel Purola
400 m 48.33 Erik Back
800 m1:50.38 Joonas Rinne
1500 m 3:44.57 Joonas Rinne
3000 m 8:07.38 Topi Raitanen
60 m aidat (106,7 cm) 7.63 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)37.00 Jonni Blomqvist
Korkeus2.20 Daniel Kosonen
Seiväs5.66 Urho Kujanpää
Pituus7.66 Simo Lipsanen
Kolmiloikka16.34 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.93 Arttu Korkeasalo
Kiekko (2,0 kg)51.80 Teemu Poikolainen
Keihäs (800 g)80.46 Toni Kuusela
Seitsenottelu (7,26 kg)5357 Juuso Hassi
5000 m kävely20:15.00 Jarkko Kinnunen
Naiset
60 m 7.16 Lotta Kemppinen
200 m24.05 Mette Baas
400 m 54.79 Mette Baas
800 m2:03.29 Sara Kuivisto
1500 m 4:11.42 Sara Kuivisto
3000 m 9:47.67 Kaisa Tyni
3000 m yp. 9:44.05 Nina Chydenius
60 m aidat (84 cm) 7.91 Nooralotta Neziri
300 m aidat (76,2 cm)42.12 Heidi Salminen
Korkeus1.94 Ella Junnila
Seiväs4.51 Wilma Murto
Pituus6.49 Senni Salminen
Kolmiloikka14.13 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)17.30 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)59.70 Salla Sipponen
Keihäs (600 g)51.78 Anni-Linnea Alanen
3000 m kävely12:57.35 Anniina Kivimäki
Viisiottelu (4,0 kg)4248 Hertta Heikkinen
Miehet 19
60 m 6.83 Eino Vuori
200 m21.45 Niilo Mustalahti
400 m 51.72 Dani Lirkki
400 m yp. 49.58 Joel Turkka
800 m1:51.54 Santtu Heikkinen
1500 m 3:51.53 Santtu Heikkinen
3000 m 8:36.00 Tuure Haapanen
3000 m yp. 8:28.23 Santtu Heikkinen
60 m aidat (100 cm) 8.06 Alexander Björkgren
300 m aidat (91,4 cm)39.06 Jaakko Linnus
Korkeus1.94 Joonatan Veijola
1.94 Teemu Laurikainen
Seiväs5.21 Juho Alasaari
Pituus7.21 Jonatan Kinnunen
Kolmiloikka14.71 Eemil Porvari
Kuula (6,0 kg)15.86 Miika Lahtonen
Keihäs (800 g)57.49 Juho Takanen
5000 m kävely21:21.89 Sajan Irincheev
Naiset 19
60 m 7.45 Johanna Kylmänen
200 m24.69 Anna Pursiainen
400 m 56.67 Veera Mattila
800 m2:09.52 Ilona Mononen
800 m yp.2:08.85 Ilona Mononen
1500 m 4:27.29 Ilona Mononen
1500 m yp. 4:24.11 Ilona Mononen
3000 m 9:58.89 Alisa Virtanen
60 m aidat (84 cm) 8.31 Tanja Kokkonen
300 m aidat (76,2 cm)42.12 Heidi Salminen
Korkeus1.77 Saga Vanninen
Seiväs3.85 Emma Rovasalo
Pituus6.03 Neea Käyhkö
Kolmiloikka13.04 Nea Lento
Kuula (4,0 kg)14.32 Saga Vanninen
Kiekko (1,0 kg)34.45 Sanni-Maria Mäkelä
3000 m kävely13:38.22 Heta Veikkola
Miehet 17
60 m 7.15 Jarmo Eromäki
800 m2:01.93 Kristian Hautakoski
800 m yp.1:58.26 Jere Haapalainen
1500 m 4:14.38 Luukas Kontro
60 m aidat (91,4 cm) 7.94 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (84 cm)38.15 Antti Sainio
Korkeus1.94 Teemu Laurikainen
Seiväs4.30 Eemil Hallikainen
4.30 Martti Hyvärinen
Pituus6.93 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka13.63 Roni Rämä
Kuula (5,0 kg)16.68 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,5 kg)48.96 Kosti Saine
3000 m kävely17:02.37 Jussi Raudaskoski
Naiset 17
60 m 7.64 Aino Vuorjoki
800 m2:30.00 Sointu Oinas
800 m yp.2:14.44 Inka Peltola
1500 m 5:15.40 Ida-Sofia Simola
1500 m yp. 4:44.22 Nelli Viskari
60 m aidat (76,2 cm) 8.46 Vilma Väliharju
300 m aidat (76,2 cm)44.14 Jenna Vakkilainen
Korkeus1.72 Tuuli Järvinen
Seiväs3.82 Tuuli Järvinen
Pituus5.71 Elizabeth Fogde
Kolmiloikka11.97 Sanni Lento
Kuula (3,0 kg)15.60 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)34.45 Sanni-Maria Mäkelä
3000 m kävely16:10.53 Anna Kokko
Pojat 15
60 m 7.58 Matias Salminen
800 m2:08.39 Kasper Björkbacka
60 m aidat (84 cm) 8.84 Aleksi Hilska
Korkeus1.50 Aleksanteri Mursu
Seiväs3.65 Tommi Järvenpää
Pituus6.31 Aleksi Hilska
Kolmiloikka10.69 Aleksanteri Mursu
Kuula (4,0 kg)19.30 Aatu Kangasniemi
3000 m kävely17:02.37 Jussi Raudaskoski
Tytöt 15
60 m 7.87 Aada-Olivia Oksanen
800 m2:39.99 Taru Repo
800 m yp.2:22.50 Sofia Rinne
60 m aidat (76,2 cm) 8.90 Olivia Kärki
300 m aidat (76,2 cm)47.18 Sofia Sivunen
Korkeus1.58 Milja Mäkiranta
Seiväs3.35 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.56 Olivia Kärki
Kolmiloikka11.28 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)15.60 Ella Mäntylä
Pojat 14
60 m 7.77 Perttu Aakko
800 m yp.2:21.69 Aapo Mäkiniemi
60 m aidat (84 cm) 9.51 Perttu Aakko
Korkeus1.70 Veeti Mähönen
Seiväs2.90 Topias Mustonen
Pituus5.67 Perttu Aakko
Kolmiloikka11.47 Otso Nyyssönen
Kuula (4,0 kg)15.02 Onni Kukkonen
Tytöt 14
60 m 8.07 Iida Kastarinen
800 m2:30.00 Sointu Oinas
800 m yp.2:14.44 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 9.86 Sointu Oinas
300 m aidat (76,2 cm)48.01 Nuppu Willman
Korkeus1.50 Olivia Laine
Seiväs2.70 Sointu Oinas
Pituus5.34 Iida Kastarinen
Kolmiloikka10.49 Olivia Laine
Kuula (3,0 kg)10.43 Jenni Väänänen
Pojat 13
60 m 8.13 Markus Vainio
Korkeus1.50 Niilo Pelli
Seiväs3.00 Matias Tornberg
Pituus5.02 Eelis Hyvärinen
Kolmiloikka8.62 Rasmus Salminen
Kuula (3,0 kg)11.29 Juho Taavila
Kiekko (0,75 kg)26.91 Rasmus Salminen
Tytöt 13
60 m 8.10 Vilma Koski
1000 m3:44.1h Elina Naumanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.90 Emma-Siiri Juntunen
9.38 Vilma Koski
Korkeus1.38 Veera Paavola
Seiväs2.35 Siiri Lindholm
Pituus5.21 Vilma Koski
Kolmiloikka10.19 Alisa Toivanen
Kuula (2,5 kg)10.41 Veera Pöyry
Pojat 12
60 m 8.47 Oskari Syväranta
1000 m3:17.06 Marius Pitkänen
Korkeus1.30 Eemeli Raunio
Seiväs2.20 Niilo Höynälänmaa
2.20 Pete Karppinen
Pituus4.32 Eric Rinne
Kuula (3,0 kg)12.61 Eeli Holappa
Tytöt 12
60 m 9.08 Lumia Rantala
60 m aidat (76,2 cm)11.64 Angelina Heinäheimo
Korkeus1.34 Noora Moisio
Seiväs1.95 Linda Mononen
1.95 Jenna-Justiina Mäenpää
Pituus4.15 Noora Moisio
Kolmiloikka8.50 Janna Juujärvi
Kuula (2,5 kg)7.69 Angelina Heinäheimo
Pojat 11
60 m 8.53 Toivo Takanen
60 m aidat (60 cm)12.57 Joona Suokko
Korkeus1.33 Aapo Ryynänen
Pituus
(ponn.alue)
4.14 Samu Tulasalo
Kuula (2,5 kg)9.02 Aapo Ryynänen
Tytöt 11
60 m 9.44 Julia Parviainen
1000 m3:43.85 Elma Tiihonen
60 m aidat (60 cm)11.60 Saaga Saniola
Korkeus1.25 Ida Pelli
Pituus
(ponn.alue)
4.08 Sara Isique
Kolmiloikka
(ponn.alue)
7.63 Aino Karjalainen
Kuula (2,0 kg)9.53 Ida-Liina Hyvönen
Pojat 10
60 m10.15 Aapo Holappa
1000 m4:11.8h Aapo Siiskonen
1000 m yp.3:37.35 Santtu Piitulainen
Korkeus1.25 Hugo Lasaroff
Seiväs1.60 Julius Syrjälä
Pituus
(ponn.alue)
3.47 Kasper Leinonen
Kuula (2,5 kg)10.54 Aapo Holappa
Tytöt 10
60 m 9.87 Sanni Lehikoinen
1000 m3:51.90 Karin Hovila
1000 m yp.3:47.31 Lila Riissanen
60 m aidat (60 cm)12.71 Fanny Heinäheimo
Korkeus1.13 Saara Torro
1.13 Sanni Lehikoinen
Seiväs1.65 Roosa Suutarinen
Pituus
(ponn.alue)
4.05 Pinja Luontila
Kuula (2,0 kg)7.09 Fanny Heinäheimo
Pojat 9
40 m 7.53 Aatos Kolmonen
Pituus
(ponn.alue)
3.49 Veeti Hyvärinen
Tytöt 9
40 m 7.30 Saana Daavittila
1000 m4:04.39 Seela Oinas
1000 m yp.3:53.26 Sara Keränen
Korkeus0.85 Alissa Kivelä
Seiväs1.80 Saana Daavittila
Pituus
(ponn.alue)
3.34 Sohvi Mäkinen
Kuula (2,0 kg)4.97 Alissa Kivelä

Tilastopajacupin pisteet 2019

Pojat, 13-vuotiaat

- pisteisiin huomioidaan neljä parasta lajia