KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.28 Samuli Samuelsson
200 m20.90 Tuukka Huuskola
400 m 47.85 Tommi Mäkinen
800 m1:47.87 Joonas Rinne
1500 m 3:38.88 Topi Raitanen
3000 m 7:52.89 Topi Raitanen
5000 m14:13.52 Topi Raitanen
10000 m29:38.42 Jaakko Piesanen
10 km tiejuoksu29:48 Jarkko Järvenpää
Puolimaraton1:06:10 Jarkko Järvenpää
Maraton2:19:49 Jaakko Nieminen
3000 m esteet 8:16.57 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.70 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 50.50 Oskari Mörö
Korkeus2.21 Daniel Kosonen
2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.52 Tommi Holttinen
Pituus8.27 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.59 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.74 Arttu Kangas
Kiekko (2,0 kg)58.38 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)79.05 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)82.20 Lassi Etelätalo
Kymmenottelu (7,26 kg)7415 Leo Uusimäki
20 km kävely1:38:13 Jaakko Määttänen
30 km kävely2:28:08 Matias Korpela
Naiset
100 m11.45 Lotta Kemppinen
200 m23.56 Lotta Kemppinen
400 m 53.42 Mette Baas
800 m2:01.60 Sara Kuivisto
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:34.37 Janica Rauma
5000 m16:18.76 Annemari Kiekara
10000 m33:54.74 Annemari Kiekara
Puolimaraton1:12:46 Camilla Richardsson
Maraton2:42:43 Laura Manninen
3000 m esteet10:15.39 Janica Rauma
100 m aidat (84 cm)12.76 Annimari Korte
400 m aidat (76,2 cm) 58.48 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.60 Wilma Murto
Pituus6.56 Senni Salminen
Kolmiloikka14.30 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)17.01 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)59.52 Salla Sipponen
Moukari (4,0 kg)72.12 Krista Tervo
Keihäs (600 g)60.43 Heidi Nokelainen
Seitsenottelu (4,0 kg)6074 Maria Huntington
20 km kävely1:38:15 Anniina Kivimäki
Miehet 19
100 m10.60 Eino Vuori
200 m21.42 Niilo Mustalahti
400 m 48.28 Benjamin Lee
800 m1:50.20 Benjamin Lee
1500 m 3:46.08 Eemil Helander
3000 m 8:14.84 Eemil Helander
5000 m14:22.68 Eemil Helander
10 km tiejuoksu32:47 Tuure Haapanen
3000 m esteet 8:58.70 Eemil Helander
110 m aidat (100 cm)14.21 Alexander Björkgren
400 m aidat (91,4 cm) 53.91 Tomi Laakso
Korkeus2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus7.48 Otto Pulkkinen
Kolmiloikka15.30 Aapo Karvinen
Kuula (6,0 kg)17.21 Eero Virtanen
Kiekko (1,75 kg)58.95 Antti Pränni
Moukari (6,0 kg)72.32 Oskari Lahtinen
Keihäs (800 g)78.42 Topias Laine
Kymmenottelu (6,0 kg)6577 Aleksi Savolainen
5000 m kävely21:29.42 Lauri Joukas
10 km kävely44:58 Jerry Jokinen
Naiset 19
100 m11.82 Johanna Kylmänen
200 m24.32 Johanna Kylmänen
400 m 55.34 Heidi Salminen
55.34 Aada Aho
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
5000 m17:20.16 Pinja Kotinurmi
10 km tiejuoksu37:52 Melina Lahdenperä
3000 m esteet10:27.15 Alisa Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.81 Saga Vanninen
400 m aidat (76,2 cm) 58.71 Aada Aho
Korkeus1.87 Jessica Kähärä
Seiväs4.00 Essi Melender
Pituus6.06 Neea Käyhkö
Kolmiloikka12.92 Jessica Kähärä
Kuula (4,0 kg)15.38 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (4,0 kg)71.34 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)57.91 Julia Valtanen
Seitsenottelu (4,0 kg)5861 Saga Vanninen
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
10 km kävely52:51 Venla-Nora Nirkkonen
Miehet 17
100 m10.93 Valtteri Louko
200 m22.22 Valtteri Louko
22.22 Jarmo Eromäki
400 m 48.28 Benjamin Lee
800 m1:50.20 Benjamin Lee
1500 m 3:58.34 Benjamin Lee
3000 m 8:58.32 Aleksi Nokkanen
10 km tiejuoksu34:19 Ahmad Arash
110 m aidat (91,4 cm)13.83 Adrian Björkgren
400 m aidat (84 cm) 54.72 Sampo Väyrynen
Korkeus1.95 Oskari Henttinen
1.95 Teemu Laurikainen
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus7.19 Adrian Björkgren
Kolmiloikka13.99 Eelis Snåre
Kuula (5,0 kg)18.25 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)56.83 Miika Lahtonen
Moukari (5,0 kg)76.53 Max Lampinen
Keihäs (700 g)77.14 Eemil Porvari
Kymmenottelu (5,0 kg)7370 Eemil Porvari
5000 m kävely22:16.32 Sajan Irincheev
10 km kävely45:45 Sajan Irincheev
Naiset 17
100 m12.09 Aino Vuorjoki
200 m24.63 Aada Aho
400 m 55.34 Heidi Salminen
55.34 Aada Aho
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:24.59 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
10 km tiejuoksu38:19 Ilona Mononen
2000 m esteet 7:09.68 Vilma Pere
100 m aidat (76,2 cm)13.57 Saga Vanninen
400 m aidat (76,2 cm) 58.71 Aada Aho
Korkeus1.79 Saga Vanninen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.95 Saga Vanninen
Kolmiloikka12.31 Ilona Ruohola
Kuula (3,0 kg)16.13 Saga Vanninen
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (3,0 kg)63.00 Emmanuela Koomson
Keihäs (500 g)56.36 Emilia Karell
Seitsenottelu (3,0 kg)5374 Saga Vanninen
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
Pojat 15
100 m11.29 Kasperi Vehmaa
300 m36.69 Antti Sainio
800 m2:00.82 Konsta Uuttera
2000 m 5:57.59 Erik Unger
1500 m esteet 4:37.44 Lauri Nokkala
100 m aidat (84 cm)13.10 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (76,2 cm)38.48 Antti Sainio
Korkeus1.80 Santeri Haapamäki
Seiväs4.01 Aatu Sihvonen
Pituus7.05 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka12.94 Santeri Haapamäki
Kuula (4,0 kg)17.63 Markus Salovaara
Kiekko (1,0 kg)56.48 Aapo Kalajoki
Moukari (4,0 kg)64.77 Reko Tuominen
Keihäs (600 g)64.62 Niko Mäki-Mustapää
Viisiottelu (4,0 kg)3932 Lassi Nalkki
3000 m kävely16:38.51 Samuel Marku
Tytöt 15
100 m12.09 Aino Vuorjoki
300 m39.95 Vivian Tran
800 m2:13.09 Saana Lappalainen
2000 m 6:26.78 Saana Lappalainen
1500 m esteet 5:09.62 Elma Hannikainen
80 m aidat (76,2 cm)11.13 Jenna Vakkilainen
300 m aidat (76,2 cm)42.91 Jenna Vakkilainen
Korkeus1.72 Tuuli Järvinen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.69 Meeri Riiali
Kolmiloikka11.73 Aino-Maria Ainasoja
Kuula (3,0 kg)14.89 Minttu Laurila
Kiekko (0,75 kg)50.64 Iiris Veijola
Moukari (3,0 kg)58.76 Ellen Uschanow
Keihäs (400 g)52.06 Veera Sauna-aho
Viisiottelu (3,0 kg)2806 Jenna Vakkilainen
3000 m kävely15:15.98 Aliisa Kiiski
Pojat 14
100 m11.87 Lauri Weckström
300 m38.13 Joonas Kumpulainen
800 m1:59.89 Joonas Kumpulainen
2000 m 6:05.13 Eetu Valtola
1500 m esteet 4:46.00 Hannu Sjöblom
100 m aidat (84 cm)14.57 Tumi Siranko
300 m aidat (76,2 cm)43.26 Lauri Kylmäpuro
Korkeus1.85 Aleksi Hilska
Seiväs3.91 Tommi Järvenpää
Pituus6.19 Aleksi Hilska
Kolmiloikka12.71 Manu Kankaanniemi
Kuula (4,0 kg)20.00 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,0 kg)60.74 Aatu Kangasniemi
Moukari (4,0 kg)74.76 Aatu Kangasniemi
Keihäs (600 g)71.21 Topi Parviainen
Viisiottelu (4,0 kg)3147 Aleksi Hilska
3000 m kävely17:18.28 Pekka Peltola
Tytöt 14
100 m12.46 Aada-Olivia Oksanen
300 m39.98 Emmi Savenius
800 m2:16.59 Venla Virrantuomi
2000 m 6:46.06 Venla Virrantuomi
1500 m esteet 5:12.60 Alisa Emaldynova
80 m aidat (76,2 cm)11.81 Mila Heikkonen
300 m aidat (76,2 cm)44.30 Mila Heikkonen
Korkeus1.66 Vilma Knutar
Seiväs3.30 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.43 Emmi Savenius
Kolmiloikka11.71 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)15.75 Ella Mäntylä
Kiekko (0,75 kg)41.72 Martta Laine
Moukari (3,0 kg)53.71 Vilma Härkönen
Keihäs (400 g)47.00 Aino Aalto
Viisiottelu (3,0 kg)2634 Mila Heikkonen
3000 m kävely16:56.67 Aino Anttila
Pojat 13
60 m 7.56 Benedict Seppälä
1000 m2:53.76 Valtteri Kinnunen
60 m aidat (76,2 cm) 9.14 Jesse Kettunen
200 m aidat (76,2 cm)30.43 Jesse Kettunen
Korkeus1.64 Aarne Kalela
Seiväs3.33 Vilho Haaksluoto
Pituus5.68 Benedict Seppälä
Kolmiloikka11.50 Otso Nyyssönen
Kuula (3,0 kg)17.10 Onni Kukkonen
Kiekko (0,75 kg)58.57 Onni Kukkonen
Moukari (3,0 kg)66.00 Onni Kukkonen
Keihäs (400 g)53.52 Roope Mäkipelto
Neliottelu (3,0 kg)1893 Jesse Kettunen
Viisiottelu (3,0 kg)2456 Vilho Haaksluoto
2000 m kävely10:34.83 Veikka Porkka
Tytöt 13
60 m 8.19 Linnea Hirvelä
1000 m2:55.85 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 9.19 Erika Juselius
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Enni Virjonen
Korkeus1.61 Ella Mikkola
Seiväs2.93 Venla Lehtinen
Pituus5.21 Venla Reunanen
Kolmiloikka10.74 Ella Mikkola
Kuula (2,5 kg)14.14 Pinja Kärhä
Kiekko (0,6 kg)48.20 Pinja Kärhä
Moukari (2,5 kg)55.67 Pinja Kärhä
Keihäs (400 g)43.40 Ella Kause
Neliottelu (2,5 kg)2076 Iida Kastarinen
Viisiottelu (2,5 kg)2360 Iida Kastarinen
2000 m kävely10:41.49 Anni Saarinen
Pojat 12
60 m 8.17 Nikola Bäck
1000 m2:59.97 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.87 Kaspian Lindholm
200 m aidat (76,2 cm)32.01 Lukas Brandt
Korkeus1.58 Niilo Pelli
1.58 Viljami Launonen
Seiväs2.90 Matias Tornberg
Pituus5.22 Nikola Bäck
Kolmiloikka10.50 Viljami Launonen
Kuula (3,0 kg)11.79 Jesse Kaipiainen
Kiekko (0,75 kg)39.84 Juho Taavila
Moukari (3,0 kg)42.56 Nooa Merimaa
Keihäs (400 g)44.25 Aleksi Pasanen
Neliottelu (3,0 kg)1703 Lukas Brandt
Viisiottelu (3,0 kg)2187 Abdulrahman Imoro
2000 m kävely12:53.66 Roope Kirjavainen
Tytöt 12
60 m 8.30 Vilma Koski
1000 m3:10.20 Olivia Puranen
60 m aidat (76,2 cm) 9.39 Vilma Koski
200 m aidat (76,2 cm)31.69 Emma-Siiri Juntunen
Korkeus1.56 Ruth Toivola
Seiväs2.90 Klaara Kivistö
Pituus4.94 Vilma Koski
Kolmiloikka10.50 Livia Kähtävä
Kuula (2,5 kg)11.40 Ruth Toivola
Kiekko (0,6 kg)38.16 Iitu Riekkinen
Moukari (2,5 kg)41.18 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)38.14 Ruth Toivola
Neliottelu (2,5 kg)1610 Laura Aho
Viisiottelu (2,5 kg)1906 Ruth Toivola
2000 m kävely11:25.24 Siiri Lindholm
Pojat 11
60 m 8.65 Llyod Ojo
1000 m3:10.46 Sisu Saarinen
60 m aidat (60 cm) 9.84 Jussi Wesanko
Korkeus1.50 Emil Appel
Seiväs2.80 Voitto Virjonen
Pituus
(ponn.alue)
4.85 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.25 Max Kostamo
Kuula (2,5 kg)13.11 Eeli Holappa
Kiekko (0,6 kg)37.29 Eeli Holappa
Moukari (2,5 kg)35.32 Jere Murto
Keihäs (400 g)54.04 Jere Murto
Kolmiottelu (2,5 kg)1247 Voitto Virjonen
Neliottelu (2,5 kg)1527 Emil Appel
1000 m kävely 5:02.95 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.49 Ida Pentinlehto
1000 m3:19.75 Venla Mennala
60 m aidat (60 cm)10.25 Peppi Soiluaho
Korkeus1.43 Essi Sahlström
1.43 Angelina Heinäheimo
1.43 Emilia Jauhiainen
Seiväs2.50 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.56 Sara Söderman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.15 Riina-Lotta Nalkki
Kuula (2,0 kg)11.60 Emilia Jauhiainen
Kiekko (0,6 kg)31.82 Isabella Tuulari
Moukari (2,5 kg)35.80 Hanna Siirilä
Keihäs (400 g)31.05 Liina Jälkö
Kolmiottelu (2,0 kg)1124 Helmi Äärelä
Neliottelu (2,0 kg)1425 Sara Honkakangas
1000 m kävely 5:38.25 Ellen Ellä
Pojat 10
60 m 8.52 Joona Suokko
1000 m3:16.60 Elias Åkerlund
60 m aidat (60 cm)10.23 Toivo Takanen
Korkeus1.37 Joa Härmä
Seiväs2.60 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.48 Eino Huhtaluhta
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.61 Eddie Wallin
Kuula (2,5 kg)9.12 Pentti Torvi
Kiekko (0,6 kg)32.32 Volmari Paananen
Moukari (2,5 kg)33.35 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)36.07 Volmari Paananen
Kolmiottelu (2,5 kg)1134 Toivo Takanen
Neliottelu (2,5 kg)1264 Aapo Ryynänen
1000 m kävely 6:04.0h Miikka Piipponen
Tytöt 10
60 m 8.60 Alisa Launonen
1000 m3:20.93 Senni Koski
60 m aidat (60 cm) 9.79 Alisa Launonen
Korkeus1.50 Alisa Launonen
Seiväs1.94 Sanni Peltola
Pituus
(ponn.alue)
4.85 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.25 Alisa Launonen
Kuula (2,0 kg)9.61 Iina Kause
Kiekko (0,6 kg)32.10 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)33.62 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)32.40 Alisa Launonen
Kolmiottelu (2,0 kg)1181 Alisa Launonen
Neliottelu (2,0 kg)1570 Alisa Launonen
1000 m kävely 5:39.81 Venla Vienola
Pojat 9
40 m 6.55 Eemeli Haikio
1000 m3:29.12 Kevin Niittyviita
Korkeus1.26 Olli Auranen
Seiväs1.93 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus
(ponn.alue)
4.10 Eevert Evijoki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
7.86 Paavo Hämäläinen
Kuula (2,0 kg)13.07 Aapo Holappa
Kiekko (0,6 kg)34.50 Aapo Holappa
Moukari (2,5 kg)29.17 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)29.15 Olli Auranen
Kolmiottelu (2,0 kg)853 Aapo Holappa
Neliottelu (2,0 kg)934 Olli Auranen
600 m kävely3:42.76 Oliver Viitanen
Tytöt 9
40 m 6.31 Taika Huttunen
1000 m3:36.61 Lumi-Kukka Saaranen
Korkeus1.21 Pihla Heimo
1.21 Saara Torro
Seiväs1.79 Ada Puhakka
Pituus
(ponn.alue)
4.02 Taika Huttunen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.16 Neea Haapio
Kuula (2,0 kg)7.27 Odelia Suutari
Kiekko (0,6 kg)21.77 Odelia Suutari
Moukari (2,5 kg)21.06 Mira Montonen
Keihäs (400 g)23.17 Hilla Kalliomäki
Kolmiottelu (2,0 kg)789 Edith Tuominen
Neliottelu (2,0 kg)930 Hilla Kalliomäki
600 m kävely3:08.41 Emmi Vankka

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.73 Ville Myllymäki
200 m21.52 Roope Saarinen
200 m yp.20.85 Samuel Purola
400 m 48.05 Erik Back
800 m1:51.28 Joonas Rinne
800 m yp.1:50.66 Joonas Rinne
1500 m 3:45.20 Joonas Rinne
3000 m 8:12.10 Eero Saleva
60 m aidat (106,7 cm) 7.69 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)36.08 Tuomas Lehtonen
Korkeus2.15 Daniel Kosonen
Seiväs5.47 Tommi Holttinen
Pituus7.67 Topias Koukkula
Kolmiloikka16.54 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.68 Eero Ahola
Kiekko (2,0 kg)54.49 Oskari Perälampi
Keihäs (800 g)56.17 Vili Valtonen
Seitsenottelu (7,26 kg)5516 Leo Uusimäki
5000 m kävely19:46.57ot Veli-Matti Partanen
Naiset
60 m 7.28 Lotta Kemppinen
200 m24.00 Aino Pulkkinen
400 m 54.70 Milja Thureson
800 m2:07.14 Kristiina Mäki
1500 m 4:08.41 Kristiina Mäki
3000 m 9:18.59 Camilla Richardsson
3000 m yp. 9:18.40 Camilla Richardsson
60 m aidat (84 cm) 7.97 Nooralotta Neziri
300 m aidat (76,2 cm)40.97 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.85 Heta Tuuri
1.85 Sini Lällä
1.85 Laura Rautanen
Seiväs4.60 Wilma Murto
Pituus6.31 Roosa Määttälä
Kolmiloikka14.20 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)16.15 Eveliina Rouvali
Kiekko (1,0 kg)57.21 Salla Sipponen
Keihäs (600 g)43.41 Meri Rautamies
3000 m kävely13:00.22 Anniina Kivimäki
Viisiottelu (4,0 kg)3905 Jessica Rautelin
Miehet 19
60 m 6.90 Eino Vuori
200 m22.32 Lassi Kaukonen
200 m yp.21.54 Eero Hirvinen
400 m 49.93 Eelis Uitto
800 m1:53.26 Eelis Uitto
1500 m 4:07.55 Samuel Auvinen
1500 m yp. 4:00.34 Tuure Haapanen
3000 m 8:51.32 Tuure Haapanen
60 m aidat (100 cm) 7.86 Eero Ilomäki
300 m aidat (91,4 cm)40.87 Kasperi Valonen
Korkeus2.13 Arttu Mattila
Seiväs5.20 Juho Alasaari
Pituus7.03 Karim Echahid
Kolmiloikka14.87 Aapo Karvinen
Kuula (6,0 kg)16.13 Miikka Oinonen
Kiekko (1,75 kg)54.60 Rami Kankaanpää
5000 m kävely21:56.79 Lauri Joukas
Naiset 19
60 m 7.43 Johanna Kylmänen
200 m24.44 Jenna Kokkonen
400 m 57.70 Laura Loponen
800 m2:10.81 Nathalie Blomqvist
800 m yp.2:10.40 Nathalie Blomqvist
1500 m 4:19.77 Nathalie Blomqvist
3000 m 9:27.97 Nathalie Blomqvist
60 m aidat (84 cm) 8.48 Saga Vanninen
300 m aidat (76,2 cm)42.07 Heidi Salminen
Korkeus1.82 Jessica Kähärä
Seiväs4.07 Kiia Jullenmaa
4.07 Essi Melender
Pituus6.13 Neea Käyhkö
Kolmiloikka12.66 Jessica Kähärä
Kuula (4,0 kg)14.65 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)47.40 Roosa Naula
3000 m kävely13:25.34ot Heta Veikkola
Miehet 17
60 m 7.08 Niko Kangasoja
300 m35.45 Niko Kangasoja
800 m1:57.89 Heikki Kumara
800 m yp.1:57.15 Heikki Kumara
1500 m 4:16.60 Heikki Kumara
1500 m yp. 4:12.28 Aleksi Rajaniemi
60 m aidat (91,4 cm) 8.22 Juho Koivisto
300 m aidat (84 cm)40.89 Samuli Takkunen
Korkeus1.96 Manu Mäenpää
Seiväs5.20 Juho Alasaari
Pituus6.82 Leo Rautiainen
Kolmiloikka13.73 Eemil Porvari
Kuula (5,0 kg)16.96 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)51.40 Miika Lahtonen
Keihäs (700 g)51.91 Mika Niskala
3000 m kävely13:00.81 Sajan Irincheev
Naiset 17
60 m 7.45 Anna Pursiainen
300 m40.44 Heidi Salminen
800 m2:14.13 Ronja Koskela
2:14.13 Ilona Mononen
800 m yp.2:12.71 Ronja Koskela
1500 m 4:41.58 Ilona Mononen
1500 m yp. 4:29.13 Ilona Mononen
60 m aidat (76,2 cm) 8.25 Saga Vanninen
300 m aidat (76,2 cm)42.07 Heidi Salminen
Korkeus1.74 Tuuli Järvinen
Seiväs3.82 Emma Rovasalo
Pituus5.88 Saga Vanninen
Kolmiloikka11.70 Saana Takala
Kuula (3,0 kg)16.60 Saga Vanninen
Kiekko (1,0 kg)45.45 Patricia Kellgren
3000 m kävely13:25.34ot Heta Veikkola
Pojat 15
60 m 7.23 Kasperi Vehmaa
300 m38.99 Riku Uusitalo
300 m yp.37.28 Antti Sainio
800 m2:11.01 Kristian Hautakoski
800 m yp.2:09.26 Kristian Hautakoski
60 m aidat (84 cm) 7.97 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (76,2 cm)39.16 Antti Sainio
Korkeus1.76 Santeri Haapamäki
Seiväs4.05 Petteri Tuomaala
Pituus6.66 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka13.08 Lassi Nalkki
Kuula (4,0 kg)15.91 Aapo Kalajoki
3000 m kävely19:37.82 Samuel Marku
Tytöt 15
60 m 7.60 Aino Vuorjoki
300 m40.70 Teresa Perttilä
300 m yp.40.60 Vivian Tran
800 m2:19.08 Minea Lindén
800 m yp.2:15.23 Saana Lappalainen
60 m aidat (76,2 cm) 8.82 Aino Vuorjoki
300 m aidat (76,2 cm)44.28 Essi Niskala
Korkeus1.74 Tuuli Järvinen
Seiväs3.61 Tuuli Järvinen
Pituus5.60 Elizabeth Fogde
Kolmiloikka11.39 Jenna Vakkilainen
Kuula (3,0 kg)13.46 Minttu Laurila
3000 m kävely15:58.7h Aliisa Kiiski
Pojat 14
60 m 7.60 Lauri Weckström
300 m42.47 Maxim Både
300 m yp.38.94 Joonas Kumpulainen
800 m2:13.44 Kasper Björkbacka
800 m yp.2:05.07 Joonas Kumpulainen
60 m aidat (84 cm) 9.02 Tumi Siranko
300 m aidat (76,2 cm)45.35 Lauri Kylmäpuro
Korkeus1.76 Aleksi Hilska
Seiväs2.91 Olavi Halonen
Pituus5.75 Aleksi Hilska
Kolmiloikka11.98 Tumi Siranko
Kuula (4,0 kg)17.45 Aatu Kangasniemi
3000 m kävely17:11.38ot Jussi Raudaskoski
Tytöt 14
60 m 7.92 Elmiina Siikala
300 m42.15 Emmi Savenius
300 m yp.41.39 Emmi Savenius
800 m2:18.51 Venla Virrantuomi
60 m aidat (76,2 cm) 9.12 Mila Heikkonen
300 m aidat (76,2 cm)45.14 Mila Heikkonen
Korkeus1.65 Aino Aalto
Seiväs3.30 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.47 Emmi Mäkinen
Kolmiloikka11.19 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)14.77 Ella Mäntylä
3000 m kävely17:48.77 Emilia Ellä
Pojat 13
60 m 7.83 Benedict Seppälä
1000 m3:06.96 Joni Haapamäki
1000 m yp.2:57.9h Ville Viitakoski
60 m aidat (76,2 cm) 9.30 Jesse Kettunen
Korkeus1.56 Teemu Koskela
Seiväs3.00 Olavi Kiiski
Pituus5.09 Arttu Haaksluoto
Kolmiloikka10.78 Kasperi Kontola
Kuula (3,0 kg)15.83 Onni Kukkonen
Kiekko (0,75 kg)43.59 Riku Naula
Tytöt 13
60 m 8.15 Anniina Piipponen
1000 m3:05.53 Pinja Lindstedt
1000 m yp.3:01.42 Pinja Lindstedt
60 m aidat (76,2 cm) 9.58 Erika Juselius
Korkeus1.53 Erika Juselius
1.53 Mia Flink
1.53 Nuppu Willman
Seiväs2.60 Sointu Oinas
2.60 Alisa Miettinen
Pituus5.19 Iida Kastarinen
Kolmiloikka10.11 Adriana Kalymialaris
Kuula (2,5 kg)13.35 Pinja Kärhä
2000 m kävely10:52.1h Matilda Pennanen
Pojat 12
60 m 8.55 Verneri Marttila
8.55 Lukas Brandt
1000 m3:06.50 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm)10.66 Abdulrahman Imoro
10.13 Kaspian Lindholm
Korkeus1.52 Viljami Launonen
Seiväs2.66 Onni Hirsivaara
Pituus4.80 Lukas Brandt
Kolmiloikka9.37 Elmer Keinänen
Kuula (3,0 kg)11.02 Jesse Kaipiainen
Kiekko (0,75 kg)34.79 Max Nyberg
2000 m kävely10:53.01ot Niilo Raudaskoski
Tytöt 12
60 m 8.40 Kristiina Tamski
1000 m3:22.15 Olivia Puranen
1000 m yp.3:18.69 Hilla Tuominen
60 m aidat (76,2 cm)10.26 Vilma Koski
Korkeus1.57 Ruth Toivola
Seiväs2.80 Klaara Kivistö
Pituus4.73 Vilma Luontila
Kolmiloikka10.01 Livia Kähtävä
Kuula (2,5 kg)10.47 Livia Kähtävä
2000 m kävely12:50.0h Frida Blomfelt
Pojat 11
60 m 8.56 Llyod Ojo
1000 m3:14.81 Anton Pennanen
60 m aidat (60 cm)10.18 Arvi Louramo
Korkeus1.45 Voitto Virjonen
Seiväs2.56 Voitto Virjonen
2.56 Robin Helenius
Pituus
(ponn.alue)
4.79 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.56 Nooa Halme
Kuula (2,5 kg)11.16 Eeli Holappa
1000 m kävely 5:19.39 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.57 Tuuli Kämäräinen
1000 m3:25.20 Lucinda Smith
1000 m yp.3:23.0h Aino Tarkiainen
60 m aidat (60 cm)10.70 Peppi Soiluaho
Korkeus1.37 Venla Murto
1.37 Sara Honkakangas
Seiväs2.15 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.32 Riina-Lotta Nalkki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.06 Pihla Hyyppä
Kuula (2,0 kg)10.26 Helmi Äärelä
Kuula (2,5 kg)8.23 Hanna Siirilä
1000 m kävely 6:04.6h Saana Koivisto
Pojat 10
60 m 8.58 Valtteri Raatikainen
1000 m3:29.86 Elias Åkerlund
1000 m yp.3:25.54 Elias Åkerlund
60 m aidat (60 cm)10.20 Toivo Takanen
Korkeus1.38 Samuel Adun
Seiväs2.32 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.55 Toivo Takanen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.62 Toivo Takanen
Kuula (2,5 kg)8.99 Volmari Paananen
Tytöt 10
60 m 8.69 Alisa Launonen
1000 m3:47.89 Ella Mettälä
1000 m yp.3:35.59 Senni Koski
60 m aidat (60 cm)10.15 Alisa Launonen
Korkeus1.46 Alisa Launonen
Seiväs1.36 Helvi Pulkkinen
Pituus
(ponn.alue)
4.86 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.29 Kiira Kahilainen
Kuula (2,0 kg)8.96 Senja Kärhä
1000 m kävely 6:16.74 Venla Vienola
Pojat 9
40 m 6.73 Eemeli Haikio
1000 m3:47.18 Nuutti Hietala
1000 m yp.3:42.96 Arttu Tervonen
Korkeus1.11 Eelis Kotomäki
Seiväs1.70 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus
(ponn.alue)
3.77 Eemeli Haikio
Kolmiloikka
(ponn.alue)
6.86 Hugo Lasaroff
Kuula (2,0 kg)9.81 Aapo Holappa
600 m kävely5:30.54 Xander Wikman
Tytöt 9
40 m 6.52 Taika Huttunen
1000 m3:55.64 Elena Kero
1000 m yp.3:54.16 Elena Kero
Korkeus1.20 Saara Torro
Seiväs1.50 Roosa Suutarinen
Pituus
(ponn.alue)
3.87 Taika Huttunen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
6.53 Olivia Kaarto
Kuula (2,0 kg)6.56 Pinja Luontila

Tilastopajacupin pisteet 2019

Miehet

- pisteisiin huomioidaan kolme parasta lajia